مشاهده مطلب

      ۰۵ مهر ۱۳۹۷      ۰             14098      بین الملل  

اعتراف یک روزنامه صهیونیستی از شکست محور شرارت در منطقه غرب آسیا
روزنامه صهیونیستی معاریو در گزارشی ضمن انتقاد از نزدیک شدن رژیم صهیونیستی به پروند‌ه‌های منطقه و تهدیدات مترتب بر آن، اذعان کرد ائتلاف اسرائیل (رژیم صهیونیستی)، عربستان و آمریکا در جبهه های مختلف شکست خورده است.

این روزنامه ضمن اذعان به اینکه روابط این رژیم و عربستان به ده‌ها سال پیش باز می‌گردد، افزود ائتلاف ریاض، تل‌آویو و واشنگتن به‌طرز فاجعه‌باری شکست خورده است.

بر اساس این گزارش، معاریو نوشت ائتلاف موجود میان «اسرائیل (رژیم صهیونیستی)، عربستان و آمریکا» در تمامی جبهه‌های لبنان، سوریه، عراق، یمن و عربستان به سختی شکست خورده است.
این روزنامه اعلام کرد عمر روابط محرمانه میان «اسرائیل (رژیم صهیونیستی)» و عربستان به ده‌ها سال پیش و دوره «اسحاق شامیر» نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی در دهه هشتاد میلادی باز می‌گردد، شخصی که به وی پیشنهاد برافراشتن پرچم عربستان در مسجدالاقصی در مقابل نرم شدن موضع فلسطین را داد، اما او در آن زمان این پیشنهاد را رد کرد.
معاریو در ادامه تأکید کرد پس از فوت «عبدالله بن عبدالعزیز» شاه سابق رژیم سعودی و تعیین برادر وی «سلمان» به جای او و نیز منصوب شدن «محمدبن سلمان» به ولی عهدی و ریاست وزارت دفاع، روابط میان رژیم صهیونیستی و ریاض شاهد پیشرفت بزرگی بوده است.

اکنون و در سایه تحولات پیچیده غرب آسیا و طرح جدید آمریکا و رژیم صهیونیستی تحت عنوان «معامله قرن» بسیاری از کشور‌های عربی و در رأس همه آن‌ها رژیم سعودی روابط مخفی خود با تل‌آویو را علنی کرده و برخی رسا‌نه‌های این کشور‌ها به بلندگوی صهیونیست‌ها تبدیل شده؛ تعدادی از نویسندگان عرب از جمله برخی روزنامه‌نگاران سعودی نیز علنا به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی فرا می‌خوانند.

معامله قرن طرح آمریکا برای حل نزاع فلسطینی-صهیونیستی است که در آن پایتخت دیگری به جز قدس برای دولت فلسطین معرفی می‌شود.
«الخلیج آنلاین» هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد کشور‌های عربی به دستور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا دیدار‌هایی محرمانه برای تغییر خطوط کلی آرمان فلسطین برگزار و طی آن که در ابوظبی پایتخت امارات برگزار شده، شخصیت‌های فلسطینی در خارج و مقاماتی از دولت آمریکا حضور داشته‌اند.

منابع آگاه مصری که به دلیل حساس بودن مشاغل شان خواسته‌اند نامشان فاش نشود، اعلام کردند: ابوظبی تاکنون حداقل میزبان سه دیدار بوده و مقامات اماراتی، سعودی و مصری به علاوه فلسطینی‌های معارض در این دیدار‌ها شرکت کرده‌اند و همه اینها تحت نظارت دولت آمریکا بوده است.

ملاحظه: موضوعی که روزنامه صهیونیستی به آن اعتراف و اذعان کرده، نکته بسیار مهم و قابل ملاحظه ای است که می تواند ریشه و اساس تمامی فعل و انفعالات سیاسی_امنیتی منطقه غرب آسیا تلقی شود که بر مبنای آن تحرکات و ائتلاف های کوچک و بزرگ منطقه ای و بین المللی را تحلیل و مورد بررسی قرار داد.
واقعیت اینست که در حال حاضر محور شرارت (آمریکا و رژیم های صهیونیستی و سعودی و نیز تعدادی از شیوخ منطقه و…) با وجود برخورداری از امکانات وسیع مادی و در اختیار داشتن سلاح های پیشرفته، در جبهه ای به وسعت غرب آسیا و حتی فراتر از آن در مقابل محور مقاومت به شدت شکست خورده و در حالی فروپاشی هستند و لذا مثل یک غریق در حال دست و پا زدن می باشند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.