مشاهده مطلب

      ۳۱ شهریور ۱۳۹۷      ۰             14082      اجتماعی  

اعطای نمره قبولی به دختر وزیر بهداشت با استفاده رانت تحصیلی
لیستی که در فضای مجازی منتشر شده نشان می‌دهد احتمالا دختر وزیر بهداشت از امتیاز «ژن خوب» در یک آزمون برخوردار شده است!

به تازگی انتشار لیستی از ریز نمرات آزمون بورد تخصصی در رشته روانپزشکی در فضای مجازی منتشر شده که نام «مریم قاضی زاده هاشمی»؛ دختر سیدحسن قاضی زاده هاشمی؛ وزیر بهداشت نیز به چشم می‌خورد.

این آزمون در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار و مجموعا ۱۷۶ داوطلب در آن شرکت کرده‌اند. نکته قابل توجه در این لیست نمرات کسب شده دختر وزیر بهداشت است که با وجود کسب کمترین نمره کتبی (دست کم در میان ۱۵ نفر اول) بالاترین نمره شفاهی (در میان همان ۱۵ نفر اول) را به دست آورده و توانسته با میانگین نمره نهایی، رتبه هشتم این آزمون را به خود اختصاص دهد.

اما این سوال مطرح می‌شود که چگونه دختر وزیر بهداشت که در بخش کتبی آزمون عملکردی ضعیف نسبت به سایر شرکت کنندگان داشته اند، در بخش شفاهی نمره‌ای بسیار بالاتر (حتی از نفر اول) کسب کرده است. آیا باز هم پای امتیازات ویژه برای یک ژن خوب در میان است؟
ملاحظه: یکی از اعضای هیات ممتحنه آزمون بورد تخصصی روانپزشکی توضیحاتی درباره فهرست منتشرشده در فضای مجازی نمره آزمون دختر وزیر بهداشت داده و عنوان نموده نمره شفاهی ایشان بدون شناخت قبلی و اعمال جانبدارانه افراد ممتحن، بوده است.
نکته ای که به هیچ عنوان نمی توان آنرا نادیده گرفت، اعمال نفوذهای مکرر و متعدد بستگان مقامات و مسئولین اجرایی در دانشگاه ها و استفاده از رانت تحصیلی برای خودشان است کما اینکه حسین فریدون نیز با سوءاستفاده از موقعیت و جایگاهش بصورت غیرمنطقی در دوره دکتری ثبت نام کرده و اخیرا بدون هیچ ناظری به دفاع از رساله دکتری اش پرداخته است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.