مشاهده مطلب

      ۱۳ شهریور ۱۳۹۷      ۰             14039      اقتصادی  

من‌ خودم به خرید می روم‌ و هر روز یک قیمت روی اجناس می بینم

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در دیداری ضمن انتقاد نسبت به وضع معیشتی موجود، کمک به مردم خصوصا در مناطق محروم را ضروری دانستند.

معظم‌له با بیان روایتی از امام سجاد(ع) اشرف عبادات را خدمت به مردم دانستند و افزودند: در تعالیم دینی ما، مردم بعنوان یک محور معرفی شده اند و حضرت امام در جای جای فرمایشات شان، مردم را اصل معرفی می کنند و حضرت امیرالمومنین(ع) در نامه شان به مالک اشتر می فرمایند: مالک! بدان عمود دین، مردم هستند.

این مرجع تقلید فرمودند: با همه این سفارشات که به ما رسیده چقدر وظیفه ما سنگین میشود؛ امروز مردم ما از نظر معیشتی در وضعیت نامناسبی هستند. قشر ضعیف جامعه از زندگی روزانه خود درمانده شده؛ چرا مسئولین اقدام عاجلی نمیکنند؟

چرا با مفسدان و محتکران برخورد جدّی نمیشود؟ عده ای از وضع پیش آمده سوءاستفاده می‌کنند و در عرضه اجناس به مردم سخت‌گیری می کنند؛ اینان بدانند هر کسی به مردم و همنوع خود ظلم کند، در دنیا و آخرت عقوبت سختی خواهد داشت.

امروز ضعف مدیریت، بزرگترین مشکل است؛ هیچ اشرافی بر قیمت ها نیست؛ بنده خودم خرید شخصی را انجام می دهم و میبینم که هر روز یک قیمت بر اجناس است.

این زجر مردم و مشکلات مردم را خودم لمس می کنم؛ اینجور نیست که فقط گزارش بگیرم؛ خودم به درون بازار می روم.

مردم می آیند و گله می کنند؛ نامه های فراوانی داریم، اما امروز عرض می کنم که مردم عزیز بدانند و از مراجع گله نکنند.

چرا سکوت کرده اید؟ ما مکرر از مسئولان خواستیم؛ خواهش کردیم؛ ولی متاسفانه اقدام عاجل و اثر گذاری ندیدیم.

البته متاسفانه صدا و سیما تذکرات مراجع و علما و حوزه را انعکاس نمی دهند؛ لذا مردم گمان شان اینست که ما سکوت می کنیم درحالی که رهبر معظم انقلاب، مراجع و حوزه بیش از همه از این وضعیت ناراحت هستند.

انسان شرمنده این مردمی است که در همه حال از نظام و انقلاب حمایت می کنند، ولی در این وضعیت معیشتی قرار می گیرند.

بار دیگر از مسئولان تقاضا می کنم، بعنوان یک طلبه از حوزه علمیه قم، که همانطور که رهبری فرمودند، قوا با هم متحد باشید از مسائل اختلافی و حاشیه ای پرهیز کنید، با تکیه به خدا و بعد توان داخلی مشکلات مردم راحل کنید.

به شما جوانان هم عرض می کنم این فشار دشمن را تبدیل به فرصت نمایید. آینده این انقلاب انشاءالله با همت و تلاش و توکل روشن است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.