مشاهده مطلب

      ۱۰ شهریور ۱۳۹۷      ۰             14030      اجتماعی  

سوء مدیریت دولت در سال های گذشته و بهره برداری از اغتشاشاتی که نتیجه قهری عملکرد دولت بود، در سال ۹۷:
اینکه آقای روحانی جلسه پاسخ به سوال نمایندگان را بهانه ایجاد تشنج و التهاب سیاسی نکرده، خوب است، اما اولا سوالات اقتصادی مودبانه و دقیق، مجالی برای تشنج آفرینی باقی نگذاشت و ثانیا هر گونه جنجال و التهاب سیاسی در مقطع فعلی به زیان دولتی تمام خواهد شد که متاسفانه گرفتار سوء مدیریت است و قیمت پراید در دوره وی، به بیش از ۴۰ میلیون تومان رسیده است.

اینکه آقای روحانی به آرمش کشور احترام بگذارد، وظیفه بدیهی یک رئیس دولت است؛ لذا نه می تواند منتی بر مردم باشد (چنان که روزنامه های زنجیره ای منت می گذارند)، و نه می تواند معضل نارسا و بی اعتبار بودن پاسخ های وی به پنج سوال اقتصادی مهم مجلس را بپوشاند.

البته نامبرده بسیار خلاف واقع و نامناسب حرف زد؛ از جمله علت آشفتگی اقتصادی فعلی را به اعتراضات سال گذشته مشهد و …نسبت داد.

ملاحظه: در یک تحلیل و ارزیابی جامع، اعتراضات دی۹۶ معلول است و نه یک علت؛ زیرا التهاب سیاسی و نارضایتی عمومی، دشمنان را جسور و ترغیب می کند تا ثبات و امنیت ملی را نشانه بروند. لذا کاملا واضح است که ماجرای دیماه ۹۶ معلول ۵ سال بی تدبیری و وعده های توخالی و بی محتوی بود و بطور قطع قبل از آن دشمن به طمع افتاده بود تا از فضای ملتهب کشور نهایت بهره برداری را ببرد.

شایان ذکر است فاصله خرداد ۹۶ (انتخابات ریاست جمهوری) تا دی ماه، پُر از اعتراضات کارگران بیکار و حقوق نگرفته و یا خریداران بلاتکلیف مسکن مهر است که به دولت اعتراض می کردند. همچنین در این چند ماه، ارز ۳۰ درصد گران شده بود و تا اسفند، این گرانی به ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد و دولت هم بدون هیچ اقدام موثری، صرفا با حرف_درمانی، موجبات دلسردی و ناامیدی اکثریت مردم را فراهم نموده به گونه ای که در مقطع فعلی میزان محبوبیت دولت به کمترین حدّ خود در طول چهل سال گذشته رسیده است.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.