مشاهده مطلب

      ۰۴ شهریور ۱۳۹۷      ۰             14010      اقتصادی  

مسعود نیلی برای پژوهش در حوزه ترافیک با شهرداری تهران قرارداد ۲ میلیارد تومانی امضا کرد.

یکی از قراردادهایی که شهرداری تهران روی سایت خود منتشر کرده، قرارداد شماره ۳۵ به مبلغ ۲ میلیارد تومان با مسعود نیلی است که برای «خدمات پژوهشی در ارتباط با سیاست‌گذاری و مطالعات حمل و نقل و ترافیک تهران» منعقد شده است.
اولین نکته جالب قرارداد، همین طرف قرارداد است که مسعود نیلی، مشاور رئیس‌جمهور در امور اقتصادی می باشد و در سایت شهرداری، دلیل ترک تشریفات برای انعقاد چنین قراردادی، ماده ۶۰ (معاملات با وزارت خانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی یا وابسته به دولت) ذکر شده و مدت قرارداد هم یک‌ساله است.
بنابراین مسعود نیلی نه تنها در دولت همچنان حضور دارد، بلکه مشمول قراردادهای خارج از تشریفات دولتی هم می‌شود.
قبلا رئیس سابق اتاق بازرگانی و از دوستان مسعود نیلی در توئیتی مدعی شده بود که: «امروز به واسطه یکی از دوستان دولت با خبر شدم دکتر مسعود نیلی بیش از ۱۰ ماه است که استعفا کرده و از ابتدای امسال در هیچ نشست دولتی شرکت نکرده است.
همان زمان گفته شد که چنین توئیتی برای شانه خالی کردن از بار مسئولیت وضعیت اقتصادی کشور تهیه و منتشر شده، در هر حال نمی‌شود که کسی استعفا بدهد و در جلسات دولت شرکت نکند، اما مشمول قراردادهای دولتی بشود.
نکته دوم در این قرارداد، مبلغ کلان ۲ میلیارد تومانی برای پژوهش در حوزه ترافیک است که با ترک تشریفات صرفاً شامل نیروهای هم حزبی می‌شود؛ یعنی رانت سیاسی در قراردادهای پژوهشی.

ملاحظه: از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم، دکتر مسعود نیلی سکان اصلی اقتصاد کشور را در دست داشته و سیاست های کلان اقتصادی توسط وی دیکته شده و تقریبا کلیه خطوط اصلی و سیاستگذاری کلان با او بوده تا بالاخره در سال جاری، نتیجه کار برای همگان از جمله خود دکتر نیلی روشن شد و شکاف های بزرگ اقتصادی نمایان گشت اما جالب اینکه مسئول اصلی و پشت پرده این اتفاقات، خیلی آرام و بی سروصدا از دولت فاصله گرفت و حالا با انعقاد قرارداد کذایی، سر از شهرداری در می آورد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.