مشاهده مطلب

      ۳۱ مرداد ۱۳۹۷      ۰             13994      دفاع و امنیت  

سردار عزیزی:«باور۳۷۳» را با هزینه و در زمان کم ساختیم/ تحویل سامانه موشکی S300 به ایران ۱۰-۱۵ سال طول کشید

معاون وزیر دفاع گفت: تحویل سامانه موشکی S300 به ایران ۱۰-۱۵ سال طول کشید ولی ما توانستیم یک سیستم موشکی دیگر را با نام «باور۳۷۳» با زمان و هزینه کمتر در داخل طراحی و تولید کنیم.

به گزارش فارس، سردار محمد عزیزی دلشاد معاون تحقیقات صنعتی وزارت دفاع، شب گذشته با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری، به مناسبت ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی اظهار داشت: ما همواره با تحریم هایی روبرو بودیم ولی توانستیم از این فشار سربلند بیرون آمده و نیازهای خودرا برطرف کنیم.

وی افزود: برای مثال تحویل سامانه موشکی S300 به ایران ۱۰-۱۵ سال طول کشید ولی ما توانستیم یک سیستم موشکی دیگر را با نام «باور۳۷۳» با زمان و هزینه کمتر در داخل طراحی و تولید کنیم.

سردار عزیزی با ظالمانه خواندن تحریم های صورت گرفته علیه مراکز و افراد علمی کشور، گفت: بسیاری از افرادی که توان علمی و صنعتی دارند و ما از ظرفیت انها استفاده می‌کنیم مورد تحریم قرار می‌گیرند.

معاون وزیر دفاع اضافه کرد: با این حال، ۵هزار شرکت دانش بنیان و خصوصی برای همکاری با وزارت دفاع اعلام آمادگی کرده و حدود دو هزار و ششصد ماده تحریمی را در داخل تولید کرده اند. برای نمونه مواد انفجاری از مواد تحریمی است اما ۷۵۰ عنوان از این مواد در داخل تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۹۰ دانشگاه در مسیر همکاری با وزارت دفاع هستند که ۶۰ دانشگاه این موضوع را به تصویب خود رسانده اند.

سردار عزیزی تصریح کرد: پایگاه پرتاب فضایی امام خمینی را کسانی طراحی کردند و ساختند که حتی یکبار از نزدیک پایگاه پرتاب ماهواره را ندیده بودند اما دیدیم که آن را ساختند و موفق هم شدند.

 برچسب ها : ،

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.