مشاهده مطلب

      ۳۰ مرداد ۱۳۹۷      ۰             13983      فرهنگی  

توصیف “عمران خان”؛ نخست وزیر آتی پاکستان از ساده زیستی امام خمینی(ره)

“عمران خان” رهبر حزب تحریک انصاف که با پیروزی در انتخابات اخیر به نخست وزیری پاکستان رسیده، ساده زیستی امام خمینی(ره) را الگویی برای جوانان کشورش دانست.

نخست وزیر آتی پاکستان که طی روزهای اخیر ایران_دوست بودن خود را به غرب ثابت کرده، همچنین در سخنانی جالب و قابل تامل از دلایل عشق مردم به امام خمینی(ره) سخن گفته است.

وی ساده زیستی حضرت امام(ره) را الگویی برای جوانان کشورش دانسته و تاکید کرده است: همه به خصوص جوانان توجه کنند و بدانند که هیچگاه تاریخ جهان انسان ها را به خاطر ثروت شان بزرگ نمی کند و به یاد نمی سپارد، بلکه فقط افردی را عزیز می کند و در خاطره ها زنده می کند که زندگی شان وقف دیگران باشد.

عمران خان گفت: اگر شخص برای خودش زندگی کند، هرچقدر هم ثروت داشته باشد، تاریخ او را به یاد نخواهد آورد، امام خمینی(ره) علیه شاه ایران به پا خواست، شما می دانید محمدرضا شاه چه پادشاهی عظیم و بزرگی داشت؟

رهبر حزب تحریک انصاف با اشاره به ظلم و ستم حکام ظالم افزود: می دانید چقدر انسان را به خاک و خون کشید و کُشت؟ همانگونه که حسنی مبارک به مردم ظلم می کرد، شاه ایران نیز به مردم ظلم می کرد.

محمدرضا پهلوی کسی است که به پاکستان نیز سفر کرده بود، که البته ارتش و نیروهای پلیس ما حاضر نشدند به تبعیت از او علیه مردم از گلوله و سلاح گرم استفاده کنند.

این سیاستمدار برجسته پاکستانی اضافه کرد: روزی که شاه از ایران فرار کرد، کسی که خود را انسانی بسیار بزرگ و بی همانند می دانست و مغرور بود، هیچ کشوری حتی حاضر نشد جنازه او را در خاک خود دفن کند؛ و اینست سرنوشت عبرت انگیز او.

وی با اشاره به تشییع جنازه تاریخی امام راحل بیان کرد: حال به تشییع جنازه امام خمینی(ره) نگاهی بیندازید که بیش از ۳ میلیون انسان زیر جنازه او را گرفته بودند.

فکر می کنید چرا این اتفاق افتاد؟ زیرا امام خمینی(ره) برخلاف رفتار پر از اسراف و تبذیر شاه ایران، کاخ های محل زندگی او را تبدیل به موزه کرد و ساده زیستی اختیار نمود.

منظور ایشان این بود که این اموال مردم است و ما با سوءاستفاده از اموال مردم، نمی خواهیم پادشاهی کنیم.

عمران خان گفت: امروز جایی نیست که یاد امام(ره) زنده نباشد و به دلیل همین ساده زیستی بود که مردم ایران به ایشان عشق می ورزند.

ملاحظه: شایان ذکر است مواضع عمران خان به آرمان های انقلاب نزدیک است و همین امر باعث خشم غرب و عربستان از رهبر حزب تحریک انصاف شده است.

موضوعی که با ساده زیستی حضرت امام(ره) کاملا در تعارض است و توجه بسیاری از نخبگان سیاسی را به خود معطوف کرده، هزینه های گزافی است که طی چند سال اخیر در حرم امام مصرف شده و از آن چیزی شبیه یکی از کاخ های مجلل سلاطین ساخته است.

سوال اینجاست که زمانی حضرت امام(ره) در قید حیات بودند، محیط زندگی شان بسیار ساده و بی آلایش بود اما حالا پس از رحلت شان، بودجه های سرسام آوری در مقبره ایشان هزینه می شود که البته این مسئله به خلق و خوی اشرافی متصدیان مربوطه برمی گردد وگرنه حضرت امام(ره) در آن زمان اجازه کوچکترین هزینه کذایی را نمی دادند

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.