مشاهده مطلب

      ۰۴ مرداد ۱۳۹۷      ۰             13941      اجتماعی  

ضرورت مقابله اساسی با عملیات روانی دشمن و بکارگیری کلیه امکانات موجود در این راستا

هر چند در مقابل رجزخوانی دشمن باید رجز خواند اما در مقابل اقدام او نیز باید عمل کرد و بهترین دفاع، پیشدستی در حمله و جنگیدن در زمین دشمن است.
رئیس جمهور کشورمان اخیرا در جواب تهدیدهای مقامات آمریکایی، گفت که تنگه های زیادی داریم که تنگه هرمز یکی از آنهاست. اگر قرار باشد نگذارند نفت ما صادر شود، نفت هیچ کشوری در منطقه صادر نمی شود.
ملاحظه: متحدان و دوستان ایران، سرزمین عراق را برای اشغالگران آمریکایی تبدیل به قتلگاه و جهنم سوزان کردند بطوریکه آمریکا مجبور شد بسیاری از نیروهایش را پس از شکست خفت بار، از عراق خارج کند. اگر روزی بنا بر مصاف و قدرت نمایی باشد، آمریکایی ها در چهار گوشه منطقه، آتش کوبنده ایران و متحدانش را در ابعادی بسیار وسیع تر خواهند چشید.
اما حقیقتا، امروز نه با جنگ نظامی و تنگه هرمز با آمریکایی ها روبرو هستیم که در جنگی به مراتب خطرناک تر که مخاطرات آن فوق العاده بدتر از جنگ نظامی است، مواجهیم.
آخرین مدل جنگ های آمریکا، جنگ نیابتی بود که به حول و قوه الهی بساط گروه های تروریستی از جمله داعش در عراق و سوریه جمع شد؛ اما جنگ های نیابتی و مستقیم دیگری در حوزه “غیرنظامی” در جریان است و تنگه هایی وجود دارد که دشمن از طریق آنها دائماً در حال شبیخون زدن و گرفتن تلفات از ماست و دفاع چندانی هم در مقابل آن وجود ندارد.
در شرایط فعلی عقل و منطق ایجاب می کند که اگر به قلب و پاشنه آشیل دشمن ضربه نمی زنیم (که باید بزنیم)، لااقل تنگه های شبیخون و عملیات او را ببندیم.
یکی از این تنگه ها، تروریسم اقتصادی و اخلالگری هماهنگ با دشمن است که متاسفانه دشمن برای به تحلیل بردن اقتصاد ما، نابودی منابع ارزی و طلا، ایجاد التهاب مصنوعی و تورم انتظاری برنامه هایی در دست اقدام دارد.
تنگه دومی که حتی از تنگه اول مهمتر است، گستره بی حفاظ فضای مجازی است؛ جایی که شبکه های اخلال و عملیات روانی سرویس های جاسوسی دشمن، لا بلای عناوین غلط انداز “شبکه اجتماعی”، نفوذ کرده و با استتار کامل، عملیات می کنند.
برخی شبکه های اجتماعی ماموریت دارند و این نقشه را با تزریق پول و ایجاد التهاب مالی- رسانه ای به اجرا می گذارند و گروهی دیگر، از سر بی غیرتی و زیاده طلبی، پول های کلان در بازار می ریزند و موج های بزرگی برای بلعیدن هر چیز قابل احتکار و بلوکه کردن براه می اندازند که نقشه دشمن را تسهیل می کند.
لذا این تنگه ها را باید با قاطعیت و بی ملاحظه بست و بیش از این به دشمن فرصت بهره برداری از آن برای ضربه زدن به نظام را نداد.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.