مشاهده مطلب

      ۰۴ مرداد ۱۳۹۷      ۰             13935      اقتصادی  

افشاگری معاون سابق صمت: تصمیمات زمان نعمت زاده فقط در جهت انتفاع شرکایش بود

اخیرا حسین ابویی مهریزی؛ معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت اقدام به افشاگری کرده و اظهار داشته: در زمان نعمت زاده که مسئولیت داشتم، رانت و فساد زیادی وجود داشت که مرتباً تذکر می دادم ولی تاثیری نداشت.
وی با انتقاد از وزیر سابق صنعت گفت: من درباره فساد در واردات خودرو آن زمان به مسئولان وقت تذکر داده بودم. در زمان آقای نعمت‌زاده شرایط طوری بود که باید تسلیم خواسته‌های ایشان می‌شدیم. یا باید هر درخواست غلط یا درستی داشتند، انجام می‌دادیم و یا باید از وزارتخانه می‌رفتیم.
این مقام سابق مسئول گفت: فساد در واردات خودرو یک نمونه از فسادهای آن برهه است که به بیرون درز کرده و مطمئن باشید باز هم پرونده‌های دیگری از تخلفات آن زمان افشا خواهد شد.
مهریزی با اشاره به آگاهی نسبت به پیدایش ریشه‌های فساد در وزارت صنعت در دوران مسئولیتش تصریح کرد: من در باره فساد در واردات خودرو در دوران مسئولیتم هشدار داده بودم و گفته بودم که این کارها غلط است و حیف و میل کردن و نفله کردن بیت المال است؛ این نوع رفتار وزارت صنعت، رانت دادن به یک عده خاص است.
وی خاطرنشان کرد: خانواده و فامیل های آقای نعمت‌زاده مدام در کارها دخالت می‌کردند و به دنبال لابی گری بودند؛ زمان نعمت‌زاده واقعا شرایط ایجاد فساد در وزارت صنعت فراهم بود.
معاون وزیر سابق صنعت گفت: یک گروهی شریک آقای نعمت‌زاده بودند و هنوز هم با ایشان شراکت دارند و هر تصمیمی که ایشان می‌خواستند بگیرند باید یکی از شرکای شان منتفع می‌شدند؛ حالا با افشای فساد در واردات خودرو یکی از موارد تخلفات آشکار شده و امیدارم باقی فسادها هم افشا شود.
ابویی مهریزی بیان کرد: واحدهای تولیدی که آقای نعمت‌زاده در آنها نفع دارد، هنوز با نزدیکان ایشان که در وزارت صنعت هستند، در ارتباطند و منتفع می‌شوند؛ واحدهای تولیدی که آقای نعمت‌زاده در خصوص آنها توصیه می‌کند، هنوز در حال فرمانروایی هستند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.